DIŞ CEPHE ISI YALITIM MANTOLAMA YAPILMADAN ÖNCE YAPILACAK HAZIRLIKLAR

1-Önce uygulamanın yer aldığı bölgelere naylon, koruma örtüsü vb. serilerek üzerine dış cepheye portatif boru iskele kurulacaktır ve pencere camları ile pencere mermerleri çalışma esnasında kirlenmemesi için özel pencere örtüsü ( şeffaf örtü ) ile örtülecektir.

2-Mevcut cephelerde, balkon pencere köşelerinde, bina saçak çıkıntısında, kabaran ve kabarmaya yüz tutmuş sıvalar ve cephe kontrolü esnasında bulunan tüm sıva boşlukları tamamen kaldırılarak yeniden Sika Monotop 620 tamir harcı ile sıvanacaktır.

3-Cephelerde ve kat aralığında bulunan geniş ve kılcal çatlakların içleri derinlemesine yarılacaktır. (Genişlikleri çatlağın durumuna göre 2cm, 5cm arasında değişebilir.)Bu bölgeler Elastik takviyeli macunla doldurulup, üzerine file bandı konularak cephe onarım harcı ile onarılacaktır.

4-Cephelerde önceden yapılmış eski boya vb kabaran ve kabarmaya yüz tutmuş bölgeler komple Caparol Boya Sökücü maddesiyle kazınarak temizlenecektir.

5-Pencere kenarlarında çürümüş eski mastikler komple kaldırılarak yerlerine yeni silikon mastik çekilecektir.

6-Cephelerde tüm alt zemin hazırlığı tamamlandıktan sonra cephelere yönetimin istediği markadan 3 veya 4 cm KARBON TAKFİYELİ POLİSAN veya FAWORİ MARKA GRİ ISI YALITIM MANTOLAMA veya 5 CM % 70 ISI YALITIMI SAĞLAYAN, ISI YALITIM YALIBASKI TEREKOTE SİSTEMİ MANTOLAMA döşenecektir ve üzerine dekoratif kaplama uygulanıp yönetimin istediği markadan Silikonlu Dış Cephe Boyası (Polisan boya, Filli boya, Favori boya veya Marshall boya.) marka Silikonlu veya Grenli dış cephe boyası ile boyanacaktır.

7- Isı yalıtım mantolama yapılırken kısa gelen pencere ve balkon denizlikleri ( mermerler ) komple PVC özel denizliklerle uzatılacaktır.(Aksi takdirde yapılacak ısı yalıtım mantolama uygulaması mermerleri aştığında zamanla duvarlarla yapılan uygulama arasına yağmur suları girerek iç kısma ve yapılan uygulamaya ciddi zararlar verir.)

8-Apartmanların ana köşelerine komple köşe söveleri ve pencere kenarlarına pencere söveleri konularak binanın dış görüntüsüne estetik görüntü kazandırılacaktır.